Dzięki dodatkowym funkcjom przedsiębiorcy będą mogli łatwiej wystawić fakturę za dostawy usług masowych m.in. energii elektrycznej czy telekomunikacyjnych.

Rozbudowany standard faktury, umożliwi uwzględnienie dodatkowych metod kalkulacji VAT – zgodnie z wymaganiami ustawy o podatku od towarów i usług.

Nowa e-usługa pozwoli również na wystawienie noty korygującej i przesłanie reakcji biznesowej na otrzymany dokument np. jego akceptacji bądź odrzucenia.

Więcej treści podatkowych po zalogowaniu. Nie posiadasz dostępu? Przetestuj. Sprawdź

Zmodyfikowany i rozbudowany został również standard faktury korygującej, a cały system uzupełniono o moduł do faktoringu. Nowością jest także możliwość pobrania danych odbiorcy z centralnej książki adresowej.

Platforma Elektronicznego Fakturowania działa od 1.4.2019 r. Dzięki niej przedsiębiorcy mogą wystawiać wobec administracji publicznej elektroniczne dokumenty obsługujące proces realizacji zamówienia publicznego.

Więcej informacji na temat faktur elektronicznych, platformy oraz e-fakturowania w zamówieniach publicznych znajdziesz na stronie efaktura.gov.pl.

 

Źródło: Ministerstwo Rozwoju i Technologii