Przyjęta przez Radę Ministrów uchwała wprowadza następujące zmiany:

  • odstąpienie przez PFR od żądania zwrotu całej kwoty subwencji finansowej w przypadku braku zwrotu nadwyżki otrzymanej subwencji do 30.6.2022 r.
  • wykorzystanie środków pochodzących ze zwrotów lub spłat wsparcia finansowego, które PFR otrzymuje od beneficjantów wcześniejszych Tarcz Finansowych, na cele pomostowego finansowania projektów zawartych w Krajowym Planie Odbudowy.
Więcej treści z umów i obrotu gospodarczego po zalogowaniu. Nie posiadasz dostępu? Przetestuj. Sprawdź

Tarcze Finansowe PFR

Tarcze Finansowe PFR to programy mające na celu pomoc finansową dla firm z branż, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z COVID-19.

Z Tarczy 1.0 dla mikro, małych i średnich firm skorzystało ponad 347 tys. przedsiębiorstw z całej Polski, które zatrudniają ponad 3,2 mln pracowników. Łączna kwota wsparcia w postaci subwencji finansowych wyniosła 60,5 mld zł. Z kolei Tarcza 2.0 to 13 mld zł w postaci subwencji umarzalnych nawet do 100% dla firm z ponad 50 branż, które musiały ograniczyć lub zamknąć działalność ze względu na COVID-19. Z Tarczy dla dużych firm skorzystało 232 wnioskodawców z całej Polski, którzy otrzymali wsparcie na łączną kwotę 3,9 mld zł.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Wciąż masz wątpliwości? Zapytaj eksperta. Sprawdź