Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do 9.5.2021 r.

Rada Ministrów zdecydowała o wydłużeniu prawa do dodatkowego zasiłku opiekuńczego o kolejne dwa tygodnie, czyli do 9.5.2021 r.

Czytaj więcej

Wyrok TK z 24.2.2021 r. a skuteczna możliwość składania wniosków o wznowienie postępowania przez przedsiębiorców

Od opublikowania wyroku TK z 24.2.2021 r. (SK 39/19) tj. od dnia 3.3.2021 r. upłynęło już ponad półtora miesiąca. Dla przypomnienia wyrok ten podważył pobieranie przez gminy podatku od nieruchomości wg stawek najwyższych – w przypadku nieruchomości, które są (tylko) w posiadaniu podmiotów prowadzących działalność gospodarczą (uznano niekonstytucyjność art. 1a ust. 1 pkt 3 PodLokU). […]

Czytaj więcej

Pozwy w sprawach gospodarczych będą poprzedzone mediacją

Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczęło konsultacje społeczne Kodeksu postępowania cywilnego, który ma uregulować na nowo mediację i wprowadzić ją jako obowiązkową w sporach gospodarczych przed złożeniem pozwu do sądu.

Czytaj więcej

Konferencja „Ochrona innowacji w przedsiębiorstwie – komercjalizacja w czasach pandemii” 26.4.2021 r. dla firm

26 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Własności Intelektualnej. Jak co roku, Urząd Patentowy RP organizuje dla Państwa konferencję, której zadaniem jest dostarczyć wszystkim wyjątkową dawkę wiedzy, doświadczeń i cennych inspiracji.

Czytaj więcej

Czwarta transza pomocy branżowej ruszy w dwóch terminach

O dofinansowanie do pensji i dotację na bieżące koszty będzie można się ubiegać od 26.4.2021 r. Zwolnienie ze składek i świadczenie postojowe będą dostępne od 4.5.2021 r. Wydłużyły się też terminy składania wniosków i zwiększyła liczba branż, które mogą skorzystać ze wsparcia finansowego.

Czytaj więcej

Nowe obowiązki firm w projekcie ustawy o organizowaniu zadań na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców

Wiele wątpliwości oraz zaniepokojenie wśród przedsiębiorców budzi projekt ustawy o organizowaniu zadań na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców oraz programie mobilizacji gospodarki.

Czytaj więcej

„Nowe spojrzenie – nowe możliwości”– trwa nabór projektów pilotażowych

Nawet 100 mln zł Minister Rozwoju, Pracy i Technologii przeznaczy na realizację innowacyjnych metod aktywizacji zawodowej.

Czytaj więcej

Kiedy przedsiębiorcy przysługują prawa konsumenta?

Kupującym przysługują różne prawa. Najszerszą ochroną są objęte osoby prywatne – kupujący bez faktury czy rachunku na firmę. Od 1.1.2021 roku przedsiębiorcy mogą korzystać z niektórych instytucji ochrony konsumenckiej.

Czytaj więcej

Od 1.5.2021 r. będą wyższe kary za wykroczenia skarbowe

Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym wprowadza też zmiany do kodeksu karnego skarbowego. Zmiana w KKS dotyczy przede wszystkim znacznego podwyższenia kary grzywny za wykroczenia skarbowe nakładanej w formie mandatu karnego.

Czytaj więcej

W jednym wybranym miesiącu składki ZUS dla firm niższe o 50%

Projekt nowych przepisów zakłada obniżenie o połowę składek ZUS w jednym wybranym miesiącu każdego roku. Nowa ulga miałaby przysługiwać osobom samozatrudnionym.

Czytaj więcej
 

Przetestuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Wyślij

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywtności