Tarcza Turystyczna – bilans

Bilans pierwszych tygodni tarczy turystycznej, to tysiące wniosków o pomoc z Turystycznego Funduszu Zwrotów i ponad 26 mln zł wsparcia z ZUS.

Czytaj więcej

Zwolnienie ze składek ZUS. Do 31 października przekaż deklaracje rozliczeniowe i imienne raporty miesięczne

Przypominamy, że jednym z warunków zwolnienia z opłacania należności z tytułu składek jest przesłanie deklaracji rozliczeniowych i imiennych raportów miesięcznych za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. Dokumenty należy przekazać do ZUS najpóźniej 31 października 2020 r.

Czytaj więcej

Podatek od sprzedaży detalicznej nie narusza prawa UE

Z opinii rzecznika generalnego TSUE w sprawie C-562/19 Komisja Europejska przeciwko Polsce wynika, że polski podatek od sprzedaży detalicznej nie narusza prawa UE. Jeśli to stanowisko zostanie potwierdzone przez TSUE, to tzw. podatek od supermarketów wejdzie w życie 1.1.2021 r.

Czytaj więcej

Informację o papierosach i tytoniu do palenia należy przekazać do 9 listopada 2020 r.

Ministerstwo Finansów przypomniało, że do 9.11.2020 r. należy przekazać informację o papierosach i tytoniu do palenia znajdujących się poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy za 10 miesięcy 2020 roku.

Czytaj więcej

Kolejny pakiet pomocowy z antykryzysowej tarczy branżowej

Zwolnienie ze składki ZUS za listopad, ustanowienie jednorazowego dodatkowego świadczenia postojowego w wysokości 2080 zł, zniesienie opłaty targowej w 2021 roku – to główne rozwiązania przygotowanego m.in. przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii – pakietu pomocowego dla przedsiębiorców, czyli tzw. antykryzysowej tarczy branżowej, który trafił pod obrady Sejmu.

Czytaj więcej

Zmiany w oznaczaniu wyrobów akcyzowych znakami akcyzy

Trwają prace nad rozporządzeniem zmieniającym rozporządzenie w sprawie oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy. Zmiany dotyczą m.in. składania w formie elektronicznej wstępnego zapotrzebowania na banderole.

Czytaj więcej

Postępowanie przed sądami administracyjnymi na posiedzeniach niejawnych

W związku ze wzrostem zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, Prezes NSA wydał zarządzenie w sprawie odwołania rozpraw i rozpoznawania spraw na posiedzeniach niejawnych. W związku z tym pojawiają się pytania o możliwość wnioskowania przesunięcia rozprawy.

Czytaj więcej

Do skarbówki umówisz się przez internet

Ruszyła nowa usługa dla podatników – od 26 października na wizytę w urzędzie skarbowym można się umówić przez internet. Od 16 listopada ten model obsługi będzie dostępny w całej Polsce.

Czytaj więcej

Zaniechanie poboru podatku dochodowego od wartości świadczeń z tytułu szczepień ochronnych przeciw grypie

Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej mając na uwadze ochronę zdrowia publicznego, podjął decyzję o zaniechaniu poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od wartości świadczeń z tytułu szczepień ochronnych przeciw grypie otrzymanych w okresie obowiązywania stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19. Został w tym zakresie przygotowany projekt rozporządzenia o zaniechaniu poboru podatku dochodowego.

Czytaj więcej

Emerytura minimalna w 2021 roku

Od przyszłego roku wartość emerytury minimalnej wzrośnie o 4%. To istotna wiadomość m.in. dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Czytaj więcej
 

Przetestuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Wyślij

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Zasady przetwarzania danych osobowych