Rok 2020 może ustanowić nowy rekord w ilości naruszeń ochrony danych

Jesteśmy wprawdzie dopiero w połowie roku, jednakże wszystkie przesłanki wskazują na to, że rok 2020 ustanowi nowy niechlubny rekord. Chodzi o liczbę naruszeń ochrony danych osobowych.

Czytaj więcej

Zwolnienie z podatku dochodowego od osób prawnych dochodu spółki z o.o. w części przeznaczonej i wydatkowanej na ochronę zdrowia – wyrok TK

Brak możliwości skorzystania przez spółki z o.o. będące założycielami niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej ze zwolnienia z podatku dochodowego w części przeznaczonej na cele statutowe ochrony zdrowia, nie narusza zasady równości w zakresie obowiązku ponoszenia ciężarów podatkowych. Tak stwierdził TK w wyroku z 17.6.2020 r. (sygn. SK 26/19).

Czytaj więcej

Wsparcie finansowe dla małych firm

Dostępne są już środki finansowe na wsparcie małych firm. Bez konieczności przedstawiania faktur rozliczeniowych, biznesplanu ani zaświadczeń. Uproszczone procedury oraz obniżone do minimum oprocentowanie weszły już w życie.

Czytaj więcej

Podsumowanie MF i KAS: Co nowego w lipcu?

Od 1 lipca: obowiązuje nowa Matryca VAT, ujednolicająca stawki, firmy mogą się też zgłaszać się do Programu Współdziałania, który zakłada stałą i ścisłą współpracę z KAS. Z początkiem lipca resort finansów/KAS przejmuje zadanie poboru opłat za przejazd niektórymi drogami, do 13 lipca należy wpisać się do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych, w lipcu do konsultacji społecznych […]

Czytaj więcej

Tarcza 4.0 – pomoc dla przedsiębiorców i samorządów

Ustawa z 19.6.2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 1086; dalej jako: DopłKredBankCOVID19U), podpisana przez Prezydenta RP 23.6.2020 r., ma na celu m.in. pomoc dla przedsiębiorców, samorządów i konsumentów. Póki co rząd […]

Czytaj więcej

Wzór rocznego obliczenia podatku wraz z informacją o wysokości dochodu (PIT-40A/11A), który zobowiązane są sporządzać organy rentowe

Trwają prace nad rozporządzeniem Ministra Finansów w sprawie określenia wzoru rocznego obliczenia podatku wraz z informacją o wysokości dochodu (PIT-40A/11A), do sporządzenia których obowiązane są organy rentowe. Wzór został dostosowany do zmiany w ustawach dotyczących podatku dochodowego.

Czytaj więcej

Koniec zwolnienia ze składek ZUS. Jakie składki zapłacimy w lipcu 2020 roku?

Począwszy od lipca wracamy do opłacania comiesięcznej daniny na rzecz ZUS. Termin płatności najbliższej składki upływa już jutro, czyli 10 lipca. Czerwiec był ostatnim miesiącem, w którym przedsiębiorcy nie musieli płacić składek ZUS z powodu epidemii koronawirusa.

Czytaj więcej

Koronawirus: Bezzwrotne dotacje startują w kolejnych województwach

Bezzwrotne dotacje dla małych firm uruchamiane są w kolejnych województwach. Okazuje się, że wnioski o dotacje będzie można składać nawet w tych regionach, w których wcześniej nie przewidywano uruchomienia takiego programu. Osoby samozatrudnione mogą otrzymać bezzwrotne dotacje w wysokości 23 tys. zł.

Czytaj więcej

Nowy wzór informacji podsumowującej VAT-UE

Od 1.7.2020 obowiązuje rozporządzenie Ministra Finansów z 26.6.2020 r. w sprawie informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach i przemieszczeniach towarów w procedurze magazynu typu call-off stock (Dz.U. z 2020 r., poz. 1138). 

Czytaj więcej

Obwieszczenie o wynikach głosowania w wyborach prezydenckich 2020 r.

Państwowa Komisja Wyborcza wydała obwieszczenie prezentujące wyniki głosowania oraz wynik wyborów w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Czytaj więcej
 

Przetestuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Wyślij

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Zasady przetwarzania danych osobowych