W „Nowym Starcie” mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej w ciągu 24 miesięcy i ponownie podjęli się prowadzenia firmy w okresie 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu.
– Za nami ciężki rok dla wielu firm. „Nowy Start” wspiera tych przedsiębiorców, którzy mimo niepowodzeń, zdecydowali się na powrót na rynek. Szkolenia i doradztwo pomogą im uniknąć błędów, a także pokażą szanse i ścieżki rozwoju biznesu. Do tej pory na udział w programie zdecydowały się firmy MŚP z województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, śląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego – mówi Sylwia Staniszewska z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach PARP.
Program pozwala na skorzystanie z indywidualnie dobranych szkoleń i warsztatów oraz z doradztwa poszkoleniowego prowadzonego przez ekspertów. Celem jest zwiększenie posiadanych i nabycie nowych kompetencji w zakresie zarządzania i umiejętności prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Właściciele firm mogą przeanalizować swoją sytuację z ekspertem oraz skorzystać z wiedzy i doświadczeń innych. Przedsiębiorcy mają możliwość wyboru jednego z pięciu projektów:
- „Profesjonalny start” – nabór trwa do 31.11.2022 r.
- „Nowy start – nowe perspektywy” – nabór trwa do 30.10.2022 r.
- „Ster na cel” – nabór trwa do 30.11.022 r.
- „Drugi start – pewny sukces” – nabór trwa do 30.5.2023 r.
- „Restart zmiany, które budują” – nabór trwa do 30.5.2023 r.
Zgłoszenia do projektów szkoleniowych przyjmują operatorzy. Kontakt do nich można znaleźć na stronie internetowej programu „Nowy Start”.
Źródło: PARP