Rusza konkurs na przyszłych sędziów i prokuratorów

We wtorek 5 listopada 2019 r. w hali Expo w Krakowie rozpocznie się pierwszy etap konkursu na aplikacje sędziowską i prokuratorską. Limit odpowiednio 100 i 80 miejsc. Konkurs składa się z dwóch etapów: testu z wiedzy o wielu dziedzinach prawa oraz kazusów.

Konkurs przeprowadza komisja konkursowa powołana przez ministra sprawiedliwości. Jej skład to 12 sędziów i prokuratorów. Przewodniczy sędzia Mieczysław Potejko, zastępca prezesa SA o w Krakowie.

Kandydaci mają 150 minut na 150 pytań testowych. Każde zawiera trzy propozycje odpowiedzi – tylko jedna jest prawdziwa.

Do drugiego etapu przejdą kandydaci w liczbie dwukrotności limitów przyjęć na aplikacje.

Drugi etap konkursu odbędzie się 3 grudnia. Zwycięzcy rozpoczną szkolenie w marcu 2020 r. Każda z aplikacji trwa 36 miesięcy.
 

Przetestuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Wyślij

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywtności