Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym raportem, wykonanym dla Legalis Księgowość Kadry Biznes – Systemu Wydawnictwa C.H.Beck. Raport dotyczy wynagrodzeń na wybranych stanowiskach w księgowości.


Marta Wysocka-Fronczek

Szanowni Państwo,

Legalis Księgowość Kadry Biznes wraz z Sedlak & Sedlak oddaje w Państwa ręce raport płacowy dotyczący wybranych stanowisk z działu księgowości. Raport prezentuje poziom wynagrodzeń na stanowiskach specjalistycznych i menedżerskich. Dane są aktualne na 2022 rok i pochodzą z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń. Wyniki odnoszą się do mediany, pierwszego oraz trzeciego kwartyla wynagrodzenia całkowitego osób zatrudnionych na umowę o pracę. Wszystkie wartości przedstawiono w kwotach brutto.

Zapraszamy do lektury.

 


 

Kogo badaliśmy?

W analizach wzięto pod uwagę 6 stanowisk
z działu księgowośc
i:

1. fakturzysta,
2. księgowy,
3. samodzielny księgowy,
4. zastępca głównego księgowego,
5. główny księgowy,
6. kierownik ds. księgowości.

Kiedy było badanie?

Dane zostały zebrane w 2022 roku podczas Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzanego przez Sedlak & Sedlak.

Wyniki odnoszą się do mediany, pierwszego oraz trzeciego kwartyla wynagrodzenia całkowitego osób zatrudnionych na umowę o pracę.

Wszystkie kwoty przedstawiono w kwotach brutto.

Wnioski z badań

Kobiety stanowią zdecydowaną większość w tej branży. Jednak, niemalże na każdym stanowisku mężczyźni zarabiają więcej niż kobiety.

Wykształcenie i staż pracy wpływają na wyższe wynagrodzenie.

Jeśli chcesz poznać szczegóły – zapoznaj się z raportem!

Pobierz „Raport wynagrodzeń w księgowości”

Wypełnij formularz, w e-mailu zwrotnym otrzymasz link do publikacji.

 

  Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu realizacji zamówionych usług. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.   

  Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego, tygodniowego testu Legalis Księgowość Kadry Biznes.

  Pełna zawartość Systemu. Możliwość konsultacji w Poradni eksperckiej telefonicznej i mailowej.

  Wypróbuj Legalis Księgowość Kadry Biznes. Pełna wersja programu bezpłatnie na 7 dni!

  Zadzwoń:
  22 311 22 22
  lub zostaw swoje dane, a Doradca przeprowadzi szkolenie z obsługi
  i uruchomi dostęp

  W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).

  W polu numeru NIP należy stosować wyłącznie cyfry (min. 10).

  Uzyskaj dostęp

  * Pola wymagane
  Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


  Oferta kierowana jest do biur rachunkowych, firm, instytucji i nie jest dostępna dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.