Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym raportem, wykonanym dla Legalis Księgowość Kadry Biznes.



Artur Olczak
Wydawca w Legalis Księgowość Kadry Biznes

Szanowni Państwo,

Po raz kolejny, we współpracy z firmą Sedlak & Sedlak przygotowaliśmy dla Państwa raport wynagrodzeń w księgowości. Dane zawarte w raporcie pochodzą z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń i są aktualne na rok 2025. Wyniki odnoszą się do mediany oraz pierwszego i trzeciego kwartyla wynagrodzenia całkowitego osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. W raporcie przedstawiamy rozkład wynagrodzeń z podziałem na stanowiska, płeć, staż pracy, województwo, branżę (sektor działalności pracodawcy), wielkość firmy, wiek pracownika oraz poziom wykształcenia. Zapraszamy do lektury.

 


 

Pobierz „Raport wynagrodzeń w księgowości”

Wypełnij formularz, w e-mailu zwrotnym otrzymasz link do publikacji.

 

    Oferta bezpłatnego e-booka kierowana jest do firm, biur rachunkowych, instytucji, kancelarii prawnych i nie jest dostępna dla klientów indywidualnych.

    Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu realizacji zamówionych usług. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.



     

    Kiedy wykonano badania?

    Dane są aktualne na 2025 rok i pochodzą z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak.

    Jakie stanowiska brano pod uwagę?

    W analizach wzięto pod uwagę 6 stanowisk z działu księgowości:

    1. kierownik ds. księgowości,
    2. główny księgowy,
    3. zastępca głównego księgowego,
    4. samodzielny księgowy,
    5. księgowy,
    6. fakturzysta.

    Najważniejsze wnioski z badań

    Szczególnie duże różnice w zarobkach występują na stanowiskach kierowniczych.

    Kobiety stanowią aż 88% badanych pracowników. Mimo tak silnej reprezentacji, ich wynagrodzenia wciąż są znacząco niższe niż zarobki mężczyzn.

    Najwięcej zarabiają księgowi zatrudnieni
    w branżach takich jak telekomunikacja, IT oraz SSC/BPO.

    Komentują dla nas Eksperci

    Monika Smulewicz

    Monika Smulewicz

    Ekspertka HR & rynku pracy, Prezeska zarządu HR na Szpilkach, CEO Eduwersum Collegium Rozwoju HR

    Paulina Paszcza

    Paulina Paszcza

    Specjalistka ds. wynagrodzeń w Sedlak & Sedlak

    Katarzyna Trzpioła

    Katarzyna Trzpioła

    Adiunkt na Wydziale Zarządzania UW

    Marta Zielińska

    Marta Zielińska

    Dyplomowana Księgowa Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

    Joanna Suwała

    Joanna Suwała

    Członek Zarządu i Główna Księgowa Społem PSS w Gliwicach

    Wypróbuj Legalis Księgowość Kadry Biznes. Pełna wersja programu bezpłatnie na 7 dni!

    Zadzwoń:
    22 311 22 22
    lub zostaw swoje dane, a Doradca przeprowadzi szkolenie z obsługi
    i uruchomi dostęp

    W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).

    W polu numeru NIP należy stosować wyłącznie cyfry (min. 10).

    Uzyskaj dostęp

    * Pola wymagane
    Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


    Oferta kierowana jest do biur rachunkowych, firm, instytucji i nie jest dostępna dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.