Zachęcamy do zapoznania się z Raportem wynagrodzeń w księgowości 2023/2024.

Został on wykonany we współpracy zespołu Legalis Księgowość Kadry Biznes z firmą Sedlak & Sedlak.


 

Tomasz Rodzik

Dyrektor Segmentu
Biznes i Administracja
w Wydawnictwie C.H.Beck

Szanowni Państwo,

dzięki zaangażowaniu ekspertów z Legalis Księgowość Kadry Biznes wraz z Sedlak & Sedlak prezentujemy najnowszą odsłonę raportu płacowego wybranych stanowisk z działu księgowości. Raport jest analizą poziomu wynagrodzeń na stanowiskach specjalistycznych i menedżerskich.

Jak w poprzednich edycjach raportu dane pochodzą z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń i są aktualne na 2024 rok. To na co szczególnie warto zwrócić uwagę to duża dynamika zmian w prawie podatkowym, która wymaga od księgowych stałej analizy prawa i wyjątkowego wyczucia w zakresie istoty informacji. Dlatego też jest widoczny wśród księgowych wzrost oczekiwań finansowych, ale także wsparcia pozafinansowego w benefitach.

W raporcie znajdziecie Państwo nie tylko analizy i porównania danych liczbowych, ale także komentarze i wskazówki naszych ekspertów.
Zapraszam do lektury.

 


 

Kogo badaliśmy?

W analizach wzięto pod uwagę 6 stanowisk
z działu księgowości:

1. fakturzysta,
2. księgowy,
3. samodzielny księgowy,
4. zastępca głównego księgowego,
5. główny księgowy,
6. kierownik ds. księgowości.

Kiedy było badanie?

Dane zostały zebrane w 2023 roku podczas Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzanego przez Sedlak & Sedlak.

Wyniki odnoszą się do mediany, pierwszego oraz trzeciego kwartyla wynagrodzenia całkowitego osób zatrudnionych na umowę o pracę.

Wszystkie kwoty przedstawiono w PLN brutto.

Wnioski z badań

Kobiety stanowią zdecydowaną większość w tej branży. Jednak, niemalże na każdym stanowisku mężczyźni zarabiają więcej niż kobiety.

Wykształcenie i staż pracy wpływają na wyższe wynagrodzenie.

Jeśli chcesz poznać szczegóły – zapoznaj się z raportem!

Raport wynagrodzeń w księgowości 2023/2024

Wypełnij formularz, w emailu zwrotnym otrzymasz link do publikacji.

 

    Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu realizacji zamówionych usług. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.