O wsparciu dla przedsiębiorców w czasie pandemii i jego efektach

Stabilnie na rynku pracy

Efekty szerokiego pakietu wsparcia są wyraźne. Obserwujemy, że z miesiąca na miesiąc słabnie tempo wzrostu bezrobocia. Jeszcze w kwietniu liczba bezrobotnych wzrosła w porównaniu do poprzedniego miesiąca o 6,2 proc., natomiast w lipcu już tylko 0,3 proc. (w porównaniu do poprzedniego miesiąca). Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego w sierpniu pozostała na niezmienionym poziomie – 6,1 proc.

Płaca minimalna w górę

Jednym z przejawów realnej troski o los pracowników w Polsce, polskich rodzin, jest podniesienie płacy minimalnej. W 2021 r. minimalna pensja wzrośnie w porównaniu do 2015 r. o 1050 zł. Wyniesie 2800 zł. Minimalna stawka godzinowa wzrośnie do 18,30 zł.

Przyszłoroczna podwyżka płacy minimalnej spowoduje wzrost dochodów gospodarstw domowych o blisko 3 miliardy złotych.

Źródło:

www.gov.pl
 

Przetestuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Wyślij

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywtności