Humaniści apelują do prezydenta

W czwartek podczas konferencji prasowej przed Kancelarią Prezydenta apelowali do Andrzeja Dudy o weto do uchwalonej przez parlament konstytucji dla nauki. W ich opinii przygotowane przez wicepremiera Jarosława Gowina prawo o szkolnictwie wyższym marginalizuje nauki humanistyczne i społeczne. Zarzucają, że nowa ustawa ogranicza autonomię uczelni, przyznaje nadmierne uprawnienia rektorom i zmniejsza znaczenie uczelni regionalnych. – Parlament rzutem na taśmę dodał poprawki groteskowe, czyniąc pewne grupy pracowników niezwalnialnymi – mówi Aleksander Temkin, szef komitetu.

To kolejne środowisko, które apeluje o weto. Kilka dni temu podobny postulat zgłosili naukowcy z Uniwersytetu w Białymstoku.

– jcs

etap legislacyjny: czeka na podpis prezydenta
 

Przetestuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Wyślij

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywtności