Dyrektor zakładu podpisuje listę, ale nie wskazuje godziny rozpoczęcia pracy. Podlega ewidencji czasu pracy bez ewidencjonowania godzin pracy, co oznacza rejestrację m.in. urlopu wypoczynkowego.
Pracodawca prowadzi ewidencję czasu pracy pracownika do celów prawidłowego ustalenia jego wynagrodzenia i innych świadczeń związanych z pracą. Pracodawca udostępnia tę ewidencję pracownikowi, na jego żądanie (art. 149 § 1 Kodeksu pracy). W stosunku do pracowników objętych systemem zadaniowego czasu pracy, pracowników zarządzających w imieniu pracodawcy zakładem pracy oraz pracowników otrzymujących ryczałt za godziny nadliczbowe lub za pracę w porze nocnej nie ewidencjonuje się godzin pracy (art. 149 § 2 Kodeksu pracy). Pracownikami zarządzającymi w imieniu pracodawcy zakładem pracy są pracownicy kierujący jednoosobowo zakładem pracy i ich zastępcy lub pracownicy wchodzący w skład kolegialnego organu zarządzającego zakładem pracy oraz główni księgowi (art. 128 § 2 ust. 2 Kodeksu pracy).
Z powyższego wynika, że wobec pracowników zarządzających zakładem pracy pracodawca prowadzi ewidencję czasu pracy, która nie obejmuje godzin pracy. W związku z tym, taki pracownik nie wprowadza na liście obecności godziny rozpoczęcia pracy. Powinien natomiast potwierdzić swoją obecność w danym dniu.
Szczegółowe wskazanie elementów ewidencji wynika z § 6 pkt 1 lit. a rozporządzenia w sprawie dokumentacji pracowniczej. Ewidencja czasu pracy pracownika zarządzającego zakładem pracy obejmuje więc:
- dni wolne od pracy, z oznaczeniem tytułu ich udzielenia,
- liczbę godzin dyżuru oraz godzinę rozpoczęcia i zakończenia dyżuru, ze wskazaniem miejsca jego pełnienia,
- rodzaj i wymiar zwolnień od pracy,
- rodzaj i wymiar innych usprawiedliwionych nieobecności w pracy,
- wymiar nieusprawiedliwionych nieobecności w pracy.
Oznacza to, że ewidencja obejmuje urlop wypoczynkowy.
W ewidencji takich pracownikach można oczywiście wskazać dni przepracowane, bez podawania godzin pracy.