COVID-19 mocno przyspieszył cyfryzację w zakładach pracy. W okresie lockdownu i powolnego odmrażania pracodawcy ekspresowo digitalizowali swoje działania.

Rozbudowa infrastruktury pracy zdalnej

Obszarem, który w tym roku zdecydowanie przyspieszy w następstwie pandemii COVID-19, będą rozwiązania i infrastruktura umożliwiające pracę zdalną z dowolnego miejsca. Z badania CBRE i Grafton Recruitment wynika, że sześciu na dziesięciu pracowników wykonuje dziś swoje obowiązki całkowicie zdalnie. Zgodnie z oczekiwaniami zatrudnionych, ale też ze względu na oszczędności, ten model pracy, również w wersji mieszanej, pozostanie obecny w wielu zakładach pracy także po ustaniu pandemii.

Cyberbezpieczeństwo i przeciwdziałanie zagrożeniom w internecie

Kolejny rozwojowy obszar jest związany z cyberbezpieczeństwem podmiotów i przeciwdziałaniem zagrożeniom w internecie. Jak bardzo jest on istotny, pokazują dane centrum cyberbezpieczeństwa CERT Orange Polska i CyberTarczy, która w 2020 roku odnotowała aż dwa razy więcej incydentów phishingu niż rok wcześniej. W ciągu minionego roku podwoiła się też (do ponad 1 tys.) liczba przedsiębiorstw korzystających z całodobowego Centrum Zarządzania Operacjami Bezpieczeństwa SOC Orange. To pokazuje, że firmy nie czują się jeszcze odpowiednio zabezpieczone przez cyberzagrożeniami i szukają sprawdzonych i skutecznych rozwiązań.

E-commerce rośnie w siłę

Nie sposób nie odnotować wzrastającego znaczenia obszaru e-commerce w sprzedaży, którego również jest prognozowany wzrost w 2021 r.

Źródło:

newseria.pl