Pracownicy w home office doceniają zwłaszcza poczucie bezpieczeństwa oraz oszczędność czasu, jaką daje praca z domu. Niezadowolonych jest tylko 13% pracowników zdalnych, którzy narzekają głównie na niższą produktywność i brak odpowiedniego sprzętu. Mimo to w przyszłości elastyczne podejście do obecności w biurze może stać się znacznie popularniejsze niż przed pandemią.

Badanie dla BIG InfoMonitor wskazuje, że co trzeci Polak z powodu koronawirusa pracuje z domu, z tego część łączy obowiązki zdalne z pracą w siedzibie firmy. Połowa Polaków nie może skorzystać z home office ze względu na charakter swojej pracy, a 15 % – dlatego że pracodawca nie daje im takiej możliwości.

82% pracujących zdalnie docenia taką możliwość. Mimo różnych niedogodności, związanych np. z koniecznością opieki nad dziećmi w ciągu dnia czy brakiem wydzielonego miejsca do pracy, uważają, że to rozwiązanie się sprawdza. Doceniają przede wszystkim to, że w sytuacji zagrożenia koronawirusem w domu mogą czuć się znacznie bezpieczniej niż w biurze. Odpowiedziało tak 73% pracowników. 42% podkreśla, że ma więcej czasu dla rodziny.

Z kolei na problemy z produktywnością podczas pracy zdalnej wskazało ponad 56% osób, które nie są zadowolone z tego, że pracują z domu. Kolejne istotne przyczyny to brak odpowiedniego sprzętu w domu (31%), problemy z koncentracją (22%) oraz brak wydzielonego miejsca do pracy (17%). 20% spośród niezadowolonych podkreśla, że pracując z domu, otrzymuje niższe wynagrodzenie. 12% narzeka, że rozpraszają ich dzieci.

Źródło:

www.biznes.newseria.pl