Będą podwyżki dla pielęgniarek

Wzrost wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek zatrudnionych na umowę o pracę o 1,1 tys. zł od 1 września 2018 r. i o kolejne 100 zł od lipca 2019 r. przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych.

To realizacja porozumienia, jakie pielęgniarscy związkowcy zawarli 9 lipca z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Włączenie dodatku 4x400 zł brutto brutto, jaki zagwarantował im minister zdrowia w rządzie PO Marian Zembala, do wynagrodzenia zasadniczego miało być warunkiem zaniechania akcji protestacyjnej.

Na pierwszy dokument realizujący postulaty porozumienia pielęgniarki czekały dużo krócej niż lekarze – od porozumienia nie upłynęły nawet trzy tygodnie, podczas gdy lekarze czekali trzy miesiące.

Drugi projekt nowelizacji rozporządzenia o takiej samej nazwie zapewnia te same warunki pielęgniarkom i położnym zatrudnionym w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

etap legislacyjny: konsultacje publiczne

—kek
 

Przetestuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Wyślij

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywtności