Szóstoklasista nie dostanie mleka w szkole

Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz apeluje do premier Beaty Szydło o przywrócenie pełnego finansowania programu „Mleko, owoce i warzywa" w szkole. Minister rolnictwa w projekcie rozporządzenia w sprawie wysokości środków finansowych przeznaczonych na wypłatę pomocy krajowej i unijnej w ramach finansowania programu dla szkół obciął budżet programu o ponad 200 mln zł i wykluczył z niego szóstoklasistów. To młodsze dzieci mają być bowiem bardziej wrażliwe na przyjmowanie wzorów zdrowego żywienia.

Uczniowie mają otrzymywać darmowe warzywa i owoce cztery do pięciu razy w tygodniu, mleko zaś dwa lub trzy razy w tygodniu.

Budżet programu „Mleko, owoce i warzywa" wynosi 243 mln zł. Środki te są przeznaczone dla uczniów klas I–V.

Wykonaniu programu ma służyć rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie programu „Szkoła z witaminą". Kładzie większy niż dotychczas nacisk na działania edukacyjne, w tym na przybliżanie dzieciom tematyki rolnictwa. Dlatego szkoły, które do niego przystąpią, będą zakładać ogródki szkolne, a uczniowie wspólnie spożywać drugie śniadanie, a na nie m.in. owoce, warzywa, mleko. W placówkach powinny być też organizowane warsztaty kulinarne, festyny tematyczne i wycieczki do gospodarstw ekologicznych. W ocenie skutków regulacji projektu ministra edukacji jest jednak mowa o uczniach klas I–VI.

—kwa
 

Przetestuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Wyślij

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywtności