Poradnia ekspercka Księgowość i podatki

 Poradnia ekspercka telefoniczna i e-mailowa

Możliwość uzyskania odpowiedzi na pytanie z zakresu tematycznego modułu Księgowość i podatki. Konsultacja dotyczyć może:

  • Prowadzenia spraw z zakresu księgowości i sprawozdawczości (księgowania zdarzeń gospodarczych, rozliczeń księgowych w różnych sytuacjach, w tym losowych);
  • Rozliczania VAT, podatków dochodowych oraz lokalnych (prawidłowego zaliczania wydatków do kosztów podatkowych, wskazówek przy wypełnianiu deklaracji podatkowych).
Korzyści z kontaktów z eksperte
m

  • Zmieniły się przepisy, ale nie jesteś pewien, czy i jak powinieneś je uwzględnić? Ekspert przeanalizuje zmiany pod kątem Twojej jednostki.
  • Szukasz orzeczenia lub interpretacji podatkowej, dzięki którym zyskasz dodatkowe argumenty w rozmowach i podejmiesz właściwe decyzje? Ekspert pomoże Ci w znalezieniu odpowiedniego orzeczenia sądu lub interpretacji MF lub izby skarbowej.

Porada w indywidualnej sprawie

Możesz zadawać pytania w indywidualnej sprawie. Zyskasz wsparcie merytoryczne poprzez dedykowaną opinię, a nie odniesienie do podobnego rozwiązania zastosowanego u innych.

Gotowe rozwiązania

Porady przygotowywane przez ekspertów zawierają konkretne wskazówki, np. jak zaklasyfikować wydatek, zaksięgować zdarzenie gospodarcze, napisać instrukcje i regulamin, czy wzór dokumentu.


Jak działają Poradnie — telefoniczna i e-mailowa?Zadaj pytanie ekspertowi.


Poradnia telefoniczna działa w dni robocze w godzinach 8:00-16:00. Praktycznie przez cały swój dzień pracy możesz kontaktować się z ekspertem.


Jeżeli dzwonisz przed 8:00 lub po 16:00 – nagraj wiadomość dla eksperta, który oddzwoni w ciągu 2 dni roboczych. Pamiętaj o podaniu imienia, nazwiska, nazwy jednostki i numeru telefonu.

E-mail do eksperta z opisem problemu.


Odpowiedź pisemna maksymalnie do 5 dni roboczych.


Wydruk gotowej odpowiedzi pisemnej z konta użytkownika. Dostęp do wszystkich archiwalnych odpowiedzi.
Co zawiera odpowiedź?

Zależy nam na Twoim poczuciu bezpieczeństwa, dlatego w pisemnej odpowiedzi eksperta znajdziesz najbardziej optymalne rozwiązanie.

  • Odpowiedź w pierwszym akapicie
  • Uzasadnienie odpowiedzi
  • Podstawa prawnaKim są Eksperci Poradni?

Nasi eksperci to praktycy z wieloletnim doświadczeniem. Przygotowując porady, korzystają z komentarzy wiodących prawników, bazy prawnej i orzecznictwa Legalis Księgowość Kadry Biznes.

Marek Piotrowski

Prawnik specjalizujący się w prawie podatkowym, właściciel kancelarii doradztwa podatkowego i praktykujący doradca podatkowy z ponad 15-letnim stażem. Autor kilkuset artykułów o tematyce podatkowej.


Na pytania odpowiadają specjaliści z różnych dziedzin, m.in.:

Iwona Czauderna Doradca podatkowy, prawnik. Doświadczenie zawodowe zdobyła współpracując z podmiotami świadczącymi doradztwo podatkowe, a także jako pracownik organów podatkowych.
Mariusz Makowski Doradca podatkowy, trener, wykładowca akademicki. Ekspert w zakresie opodatkowania dochodów osiąganych przez Polaków za granicą oraz przez cudzoziemców w Polsce.
Marek Piotrowski Prawnik, doradca podatkowy z ponad 15-letnim stażem. Specjalizuje się w podatkach dochodowych, lokalnych i VAT.
Marek Przybylski Doradca podatkowy, wpisany na listę radców prawnych przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie. Specjalizuje się w podatku VAT oraz postępowaniach podatkowych.
Jacek Pukaluk Doradca podatkowy, ekonomista. Posiada wieloletnie doświadczenie jako księgowy oraz praktykę zawodową w firmach doradztwa podatkowego: Ernst & Young i KPMG.
Joanna Suwała Ekonomista, ekspert z zakresu rachunkowości i podatków z kilkunastoletnią praktyką na stanowisku Głównej Księgowej oraz na stanowiskach kierowniczych w firmach oraz kancelarii finansowej.
Rafał Styczyński Prawnik, doradca podatkowy, praktykę zawodową zdobywał w urzędzie skarbowym, izbie skarbowej, urzędzie kontroli skarbowej oraz kancelarii doradztwa podatkowego.

Przetestuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca ZDALNIE zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).

To pole jest wymagane.


Wyślij

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych:
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.

Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywtności