Poradnia ekspercka Kadry i płace

 Poradnia ekspercka telefoniczna i e-mailowa

Możliwość uzyskania odpowiedzi na pytanie z zakresu tematycznego modułu Kadry i płace. Konsultacja dotyczyć może:

  • nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy, czasu pracy, urlopów, prowadzenia dokumentacji kadrowej;
  • zagadnień związanych z zakładowym funduszem świadczeń socjalnych, podatkiem dochodowym (PIT) oraz ubezpieczeniami społecznymi.
Korzyści z kontaktów z ekspertem

  • Zmieniły się przepisy, ale nie jesteś pewien, czy i jak powinieneś je uwzględnić? Ekspert przeanalizuje zmiany pod kątem Twojej jednostki.
  • Szukasz stanowiska organu, dzięki któremu zyskasz dodatkowe argumenty w rozmowach i podejmiesz właściwe decyzje? Ekspert pomoże w znalezieniu stanowiska sądu lub organu.

Porada w indywidualnej sprawie

Możesz zadawać pytania w indywidualnej sprawie. Zyskasz wsparcie merytoryczne – przez dedykowaną opinię a nie odniesienie do podobnego rozwiązania zastosowanego u innych.

Gotowe rozwiązania

Porady przygotowywane przez ekspertów zawierają konkretne wskazówki, np. w zakresie obowiązków kadrowych, wypełniania i składania oświadczeń majątkowych, zatrudniania niepełnosprawnych i cudzoziemców.


Jak działają Poradnie — telefoniczna i e-mailowa?Zadaj pytanie ekspertowi


Poradnia telefoniczna działa w dni robocze w godzinach 8:00 – 16:00. Praktycznie przez cały swój dzień pracy możesz kontaktować się z ekspertem.


Jeżeli dzwonisz przed 8:00 lub po 16:00 – nagraj wiadomość dla eksperta, który oddzwoni w ciągu 2 dni roboczych. Pamiętaj o podaniu imienia, nazwiska, nazwy jednostki i numeru telefonu.

E-mail do eksperta z opisem problemu.


Odpowiedź pisemna maksymalnie do 5 dni roboczych.


Wydruk gotowej odpowiedzi pisemnej z konta użytkownika. Dostęp do wszystkich archiwalnych odpowiedzi.
Co zawiera odpowiedź?

Zależy nam na Twoim poczuciu bezpieczeństwa, dlatego w pisemnej odpowiedzi eksperta znajdziesz najbardziej optymalne rozwiązanie.


  • Odpowiedź w pierwszym akapicie
  • Uzasadnienie odpowiedzi
  • Podstawa prawnaKim są Eksperci Poradni?

Nasi eksperci to praktycy z wieloletnim doświadczeniem. Przygotowując porady, korzystają z komentarzy wiodących prawników, bazy prawnej i orzecznictwa Legalis Księgowość Kadry Biznes.
 

Katarzyna Wrońska-Zblewska

Prawnik, specjalista prawa pracy. Praktyk, od wielu lat zajmujący się prawem pracy oraz BHP. Doświadczony szkoleniowiec i autorka licznych publikacji.Maciej Nałęcz

Specjalista z zakresu prawa pracy, autor m.in. komentarzy do KP oraz poradników
dotyczących akt osobowych, świadectwa pracy, ZFŚS, regulaminu pracy i wynagradzania.

Na pytania e-mailowe odpowiadają także specjaliści z różnych dziedzin, m.in.:

Piotr Ciborski Wieloletni inspektor pracy i zastępca okręgowego inspektora pracy oraz członek Komisji Prawnej Głównego Inspektora Pracy. Ekspert prawa pracy z 23 letnim doświadczeniem (w tym w zakresie „twardego HR”), specjalizujący się także w ochronie pracy, ze szczególnym uwzględnieniem czasu pracy.
Michał Culepa Prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
Ewa Drzewiecka    Prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy (w szczególności w zakresie umów o pracę, uprawnień rodzicielskich, akt osobowych).
Bożena Korczyńska Prawnik, ekspert z zakresu prawa pracy z wieloletnim doświadczeniem, szkoleniowiec i wykładowca.
Agnieszka Kosiarz Pedagog, wieloletni pracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz pracownik oświaty w samorządzie terytorialnym, specjalista z zakresu prawa oświatowego, w tym w szczególności z zakresu pragmatyki zawodowej nauczycieli.
Karol Lankamer Prawnik, były pracownik Państwowej Inspekcji Pracy. Specjalizujący się w zagadnieniach z zakresu prawa pracy, w tym zatrudniania i czasu pracy kierowców.
Bożena Lenart Prawnik, wieloletni pracownik Departamentu Prawa Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, zajmuje się legislacją. Specjalizuje się w problematyce czasu pracy, urlopów pracowniczych, nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy, odpowiedzialności porządkowej i materialnej, a także mobbingu.
Małgorzata Mędrala Radca prawny z 10-letnim doświadczeniem w obsłudze bieżącej oraz procesowej przedsiębiorców i osób fizycznych; autorka licznych publikacji z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i postępowania cywilnego.
Izabela Nowacka Ekonomistka, od wielu lat zajmuje się tematyką wynagrodzeń, ubezpieczeń społecznych i rozliczaniem płac, podatków.
Mariusz Pigulski Ekspert i praktyk z dziedziny kadrowo-płacowej, posiadający ponad 16-letnie doświadczenie zawodowe.
Małgorzata Podgórska Prawnik, od wielu lat zajmuje się problematyką prawa pracy (w szczególności z zakresu uprawnień rodzicielskich, rozliczeń wynagrodzeń).
Łukasz Prasołek Prawnik, były pracownik Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Pracy oraz Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Specjalizuje się w praktycznych aspektach czasu pracy, w tym w szczególności  czasu pracy kierowców.
Andrzej Radzisław Radca prawny specjalista w zakresie ubezpieczeń społecznych. Były pracownik Centrali ZUS. Trener z ponad 16 letnim doświadczeniem w przeprowadzaniu szkoleń dla służb kadrowo-płacowych.
Marek Rotkiewicz Prawnik, były pracownik jednego z wojewódzkich urzędów pracy. Specjalizuje się w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych oraz prawie cywilnym, doradca prawny.
Ryszard Sadlik Sędzia, od 2006 r. orzeka w Sądzie Okręgowym w Kielcach w Sądzie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Specjalista w zakresie różnych form zatrudniania, zakazu konkurencji jako sposobu zabezpieczania interesów pracodawcy, rozwiązywania umów o pracę oraz odpowiedzialności materialnej i porządkowej pracowników.
Jadwiga Sztabińska Prawnik, dziennikarz. Specjalizuje się w prawie pracy (w tym dla sfery budżetowej), ubezpieczeniach społecznych.
Dominik Wajda Sędzia (od 2005 r. zatrudniony w Sądzie Najwyższym), radca prawny, od 2016 r. na stanowisku specjalisty ds. orzecznictwa – członka Biura Studiów i Analiz. Ma kilkuletni staż pracy na stanowiskach specjalistycznych związanych z obsługą kadrowo-płacową przedsiębiorców.
Jarosław Witkowski Radca prawny, specjalista z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. W kręgu jego szczególnych zainteresowań znajduje się tematyka pragmatyk pracowniczych oraz niepracowniczych stosunków zatrudnienia.

Przetestuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw nam swój numer telefonu i adres e-mail, a skontaktujemy się z Tobą:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).

To pole jest wymagane.


Wyślij

Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Zasady przetwarzania danych osobowych