Poradnia ekspercka Ochrona środowiska

Poradnia ekspercka e-mailowa

Możliwość uzyskania odpowiedzi na pytanie z zakresu tematycznego modułu Ochrona środowiska. Konsultacja dotyczyć może:

  • Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, pozwolenia zintegrowanego, wycinki drzew w procesie inwestycyjnym, odbioru odpadów w procesie budowlanym.
  • Zagadnień związanych z wycinką drzew, gospodarką odpadami innymi niż komunalne, transportem substancji niebezpiecznych, recyklingiem pojazdów, bateriami i akumulatorami, gospodarką zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, bronią i amunicją, handlem uprawnieniami do emisji gazów, nawozami i nawożeniem, inwestycjami wiatrowymi i OZE.
Korzyści z kontaktów z eksperte
m

  • Zmieniły się przepisy, ale nie jesteś pewien, czy i jak powinieneś je uwzględnić? Ekspert przeanalizuje zmiany pod kątem Twojej jednostki.
  • Szukasz stanowiska organu, dzięki któremu zyskasz dodatkowe argumenty w rozmowach i podejmiesz właściwe decyzje? Ekspert pomoże w znalezieniu stanowiska sądu lub organu.

Porada w indywidualnej sprawie

Możesz zadawać pytania w indywidualnej sprawie. Zyskasz wsparcie merytoryczne poprzez dedykowaną opinię, a nie odniesienie do podobnego rozwiązania zastosowanego u innych.

Gotowe rozwiązania

Porady przygotowywane przez ekspertów zawierają konkretne wskazówki, np. w zakresie obowiązków z zakresu ochrony środowiska, tworzenia dokumentacji związanej z ochroną środowiska.


Jak działa Poradnia  e-mailowa?

E-mail do eksperta z opisem problemu.Odpowiedź pisemna maksymalnie do 5 dni roboczych.Wydruk gotowej odpowiedzi pisemnej z konta użytkownika. Dostęp do wszystkich archiwalnych odpowiedzi.
Co zawiera odpowiedź?


Zależy nam na Twoim poczuciu bezpieczeństwa, dlatego w pisemnej odpowiedzi eksperta znajdziesz najbardziej optymalne rozwiązanie.

  • Odpowiedź w pierwszym akapicie
  • Uzasadnienie odpowiedzi
  • Podstawa prawnaKim są Eksperci Poradni?


Nasi eksperci to praktycy z wieloletnim doświadczeniem. Przygotowując porady, korzystają z komentarzy wiodących prawników, bazy prawnej i orzecznictwa Legalis Księgowość Kadry Biznes.

Anna Kiepas-Kokot

dr hab. inż. w dyscyplinie naukowej ochrona i kształtowanie środowiska; adiunkt w Katedrze Ekologii, Ochrony i Kształtowania Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Iwo Fisz

radca prawny, były członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu. Doradza w zakresie prawa nieruchomości, planowania i zagospodarowania przestrzennego, urządzeń przesyłowych, informacji publicznej oraz ochrony przyrody i środowiska.


Na pytania odpowiadają specjaliści z różnych dziedzin, m.in.:

Sławomir Liżewski Prawnik, długoletni pracownik aparatu skarbowego. Specjalizuje się w prawie podatkowym, nieruchomości i gospodarczym.
Łukasz Ostrowski Radca prawny. Ekspert z zakresu nieruchomości, prawa geologicznego, energetycznego i ochrony środowiska. Specjalizuje się także w prawie administracyjnym, własności intelektualnej i prawie konkurencji.
Zuzanna Tokażewska-Żarna Radca prawny. Specjalizuje się w prawie samorządowym, nieruchomości oraz planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
Magdalena Tomaszewska Radca prawny. W ramach prowadzonej praktyki w kancelarii radcowskiej specjalizuje się w prowadzeniu spraw cywilnych, m.in. z zakresu prawa zobowiązań i prawa administracyjnego, w tym problematyki samorządu terytorialnego.

Przetestuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca ZDALNIE zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).

To pole jest wymagane.


Wyślij

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych:
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.

Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywtności