Komornicy doradzą za darmo seniorom

Mapę wytypowanych do udzielenia porad kancelarii można sprawdzić na stronie internetowej www.lepiejtowiedziec.pl. Lista kancelarii, jak powiedziała „Rzeczpopolitej" Adrianna Byszewska z biura Krajowej Rady Komorniczej, zostanie jeszcze uzupełniona.

Dodajmy, że porady będzie można uzyskać także telefonicznie. Przez trzy dni, od 29 do 31 stycznia, w godzinach 9–15 komornicy mają odpowiadać na pytania osób korzystających z infolinii dostępnej pod numerem telefonu 22 299 87 77.

Tegoroczna, siódma już akcja korporacji komorniczej skierowana jest przede wszystkim do seniorów, którzy stanowią dużą grupę wśród dłużników. Jak wynika z raportów, średnie zadłużenie Polaków w wieku co najmniej 65 lat wynosi prawie 10 tys. zł.

– Powstałe długi najczęściej wynikają z nieporadności finansowej, podpisywania umów bez wcześniejszego przeczytania, zaciągania kredytów pod spłatę innych zadłużeń. Dlatego Krajowa Rada Komornicza zdecydowała się w tym roku skierować działania informacyjno-edukacyjne właśnie do seniorów – mówi Monika Janus, rzeczniczka Krajowej Rady Komorniczej.

Dni otwarte organizują tylko komornicy, i chociaż pewnie nie zastąpią one w wielu wypadkach pełnych profesjonalnych porad prawnych, pozwolą się zorientować osobie nieobeznanej w przepisach, jakie ma prawa i jakie grożą jej niebezpieczeństwa. Egzekucja komornicza należy do najtrudniejszych dziedzin, i dotyczy spraw zwykle mocno już zaawansowanych. Tym cenniejsza jest każda porada prawna.
 

Przetestuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Wyślij

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywtności